Minelle Raees Gaya

halka sanat projesi Pakistan, Karachi’den Minelle Raees Gaya’ı 6 Şubat 2015- 21 Şubat 2015 tarihleri arasında ağırlıyor.

Sanatçı, projesi hakkında şunları söylüyor:

"Tezimde, mimari çürüme ve terk edilmiş alanlar aracılığıyla, dokuma, iz bırakma ve katmanlaştırma konularına odaklandım.

 

Tezimdeki bu yerleştirme,  terk edilmiş alanlara olan bakış açımla  16 ft x 16 ft x 11 ft yüksekliğindeki kurulumdan oluşmaktadır. Her ne kadar yıkılacakmış gibi görünse de, bir zamanlar bu binalar daha önce orada yaşamış insanların yaşamlarını ve sıcaklığını kapsar. Geride kalan anılarımızın ölümsüzleştirmesini sağlayan duvarlar, katmanlar sayesinde anılarımızı besler ve somutlaştırır. İlk bakışta gözümüzden kaçan ama içinde birçok söylenmemiş  gizemi barındıran bu duvarlar birçok işimi yapmamda son üç yıl içinde ilham kaynağı oldu.  Her evin, her duvarın ve her işaretin anlatılacak farklı bir hikayesi vardır ve her işaret, yeni bir resim oluşturmam için bana ilham kaynağı oluyor. halka sanat residans programı süresince  bana göre öncelikli olan yeni mekanlarla, yeni fikirleri deneyimleyerek var olan araştırmamı genişleteceğim.  Algımdaki yerler boyama gibi boşluk halinde de olsa, duygularımın sıcaklığını hayata getirmek için sanatımla mücadele ediyorum."