Marjolayne Auger

halka sanat projesi, rezidans programında, 20-28 Şubat 2015 tarihleri arasında Montreal'den Marjolayne Auger ’i ağırlıyor.
 
Montreal doğumlu olan Marjolayne Auger çokkültürlü bir çevrede büyüdü ve çocukluğunda annesinden dans, babasından da dövüş sanatları öğrendi.
 
Hareket onun için sadece sanat değil, aynı zamanda hayata yaklaşım ve var olma yolu oldu. Lassalle Konservatuarı Tiyatro ve İletişim bölümünden mezun olduktan sonra Montreal’da ki Quebec Universitesi’nden dans linansını aldı. İsviçre’den önce, modern dans ve tiyatro öğrenmek için 5 Yıl New York’da yaşadı ve hala New York’da ki iki oluşumun ( Azul Dans Tiyatrosu ve MTWorks) parçası olmaya devam ediyor. Zürih, Venedik gibi çeşitli yerlerde öğretme ve performans yapma şansı oldu. Çeşitli ödüller alan sanatçı, New York’ta ki Planet Connections Festivali‘ nde ödül alan bir projede yer aldı. Quebec hükümeti sanatçının İsviçre'deki çalışmalarına destek olmaya devam ediyor. Türk müziğine ve geleneksel müziklere, özellikle de Arjantin Tangolarına ilgi duyan sanatçı aynı zamanda yoga ve reiki ile ilgileniyor. Sanatçı şu anda  Batı ve Doğu sahne sanatları arasında bir köprü kurma amacı güden bir proje üzerinde çalışıyor.