Mehr Javed

halka sanat projesi 4-24 Eylül tarihleri arasında, Tyne,Sydney ve Newcastle Upon arasında yaşayan ve çalışan Mehr Javed 'ı ağırlıyor. Avustralya SanatKonseyi'nin desteği ile kalan sanatçı halka sanat projesi rezidans programı süresince yapacağı çalışma için şunları söylüyor:

 
"Çizimlerim görsel deneyimi yavaşlatmak için daha hissel ve daha derinsel bir yapıya sahip. Benim için görsel kelimesi genellikle sonsuzluk anlamına geliyor ve sonsuzluk kavramı için metafor olarak desenlerin tekrarını, mozaikleme tekniğini kullanarak geometrik ağırlıklı çizimler yapıyorum.Sonsuzluk kavramını bulabilmek için ortaya çıkan çizimler, tutarlılık ve kaos arasındaki ilişkiyi yakalamaya çalışıyor. 
 
halka sanat/ rezidans programı süresince  özellikle Türk mimarisine atıfta bulunarak, desen, yüzey süsleme ve geometri üzerindeki bilgilerimi hem tarihsel hem de modern olarak ilerletmek istiyorum. Amacım; ilişkisel ve dokunsal olarak harekete başlamak, meditatif ve samimi bir görüntüleme deneyimi için görüntünün dokunsal kalitesini arttırmak olacak."