Men-Chin Huang《Hidden place》 textiles,threads,leaves,light / installation,space size 2005

Meng-Chin Huang ve Wen-Lin (Bholi) Huang

Halka Sanat Projesi 15/01- 14/02/2013 tarihleri arası Tayvan'dan iki sanatçıyı, Meng-Chin Huang ve proje partneri When-Lin Huang'ı ağarlıyor. Huang rezidans programı kapsamında gerçekleştirecekleri projeyi şöyle açılıyor:

 

Duyulara ve yenilik arayışına dayalı "Internstionsl Monsters" adlı bu projede mekânın şartlarına dayalı ve onunla ilişkilendirlimiş "site-specific bir yerleşme oluşturmak istiyorum. Bu proje, çocukluğumda çokca okuduğum ve beni hayli etkileyen masallar ve hortlak öykülerinden ilham alıyor. "içimizdeki canavarları" ve "anıları" canlandıran, duyularımızı harekete geçerecek ve çeşitli sanatsal formlar sunarak izleyiciyi içine alacak bir mekân yerleştirmesi planlıyorum. Halka Sanat Projesi'nde gerçekleştireceğim bu projede kendime ve izleyiciye "içimizdeki canavarlar neler?" sorusunu sormak istiyorum." 

Proje partneri When-Lin (Bholi) Huang Taipei Ulusal Güzel Sanatlar Üniversitesini 2007'de bitirdi. Aynı yıl Hindistan'da bir sanatçı rezidansına devam etti. Yakın zamanda Shin Leh Yuan Art Space'e katıldı ve performans sanatlarından disiplinlerarası sanatlara kadar pek çok çalışma ve video işleri üretmeye başladı. Projelerinin odağını insan duyularını harekete geçiren çağdaş hermetik sanatlar oluşturuyor.