Viktoria Ikkonen

halka sanat projesi 2-22 Şubat 2014 tarihleri arasında St.Petersburg, Rusya’dan Viktoria Ikkonen’i ağırlıyor. Sanatçı ele aldığı konular ve gerçekleştireceği proje hakkında şunları söylüyor: “Genel olarak dışavurumcu bir sanatçı olduğumu düşünüyorum, işlerimin ana fikri bazı izlenimleri, hisleri, içeridekini renklerle, dokularla ve formlarla oynayarak yansıtmaya çalışıyorum. 
 
 
Çoğu zaman olduğu gibi doğadan ve gerçek yaşamdan ilham alıyorum ve sonra kendi renk görüşümden boyuyorum: Bazen sanatım biraz farklı gözüküyor, bunun sebebinin farklı hedeflere erişmeye çalışmamdan kaynaklandığını düşünüyorum. Tabii ki genç bir sanatçı gibi kendi tarzımı bulmaya çalışıyorum. 
 
Daha önce de yazığım gibi, İstanbul Boğaz’ı hakkında bir tablo serisi oluşturmak istiyorum: 2 ya da 3 büyük kanvas üstüne aynı görünümde, farklı renk kompozisyonuyla. Boğaz’ın karakteri hakkında olacak: sakin, dramatik, büyük su kütlesinin iç düzlüğüyle ilgili bir şey. Ve belki de İstanbul detayları hakkında küçük işler de boyayacağım: Açık bir kafedeki natürmort, kedilerle renkli kapılar, Türk kahvesiyle kahvaltı vs."