Sezgisel Resim Atölyesi ve Doğal Boya Hazırlama

23 Ağustos 2014, Cumartesi, 13:00-16:00, halka sanat/ galeri'de!
 
Her çocukta olan yaratıcılık ve doğallık çoğumuzda yetişme sürecinde bastırılır. Nitekim Picasso ¨Her çocuk sanatçıdır. Mesele büyüyünce sanatçı kalabilmektedir¨ demiştir. Sezgisel resim egzersizleriyle yaratıcılığımızı serbest bırakacak ve iç dünyamızın imgelerini ortaya çıkartacağız. 
 
 
Sezgisel resimde önemli olan teknik değil insanın mükemmellik kaygısını bir kenara bırakıp kendini ifade etmesi. Bizim atölyede güzel ve çirkin, başarılı ve başarısız resim yoktur. Bugün beğenmediğiniz resim 3 ay sonra güzel gelebilir. Ortaya çıkan imgelerin sizin süreciniz için bir anlamı vardır. Bilinçaltımızın mesajları resimde şekil bulur. 
Sezgimizle daha iyi iletişim kurmak için müzikten yararlanacağız. Sağ beyni harekete geçiren, yaratıcılığı açığa çıkaran egzersizler yapacağız. Sınırlayıcı alışkanlıkları bir kenara bırakıp hem sağ hem sol elimiz ve hatta ayaklarımızla resim yapacağız! Resim yaparken aşı boyası tabir edilen doğal boyaları kullanacağız ve hazırlamayı öğreneceğiz.
 
EĞİTMEN HAKKINDA
Mine Yapar Türkiye`de büyüdü, ODTÜ ekonomiyi bitirdikten sonra Hollanda`ya yerleşti. Önceleri analitik düşünceyi temel alan danışmanlık işlerinde çalıştı. Zaman içinde kişisel/duygusal gelişime yönelik eğitim programlarına katıldı. Kendisini ve çalışma alanını dönüştürdü. 
Mine´nin çalışma alanının 3 ekseni var: Doğa, sanat ve bireysel gelişim. 
Hollanda´da çevre bilinçlendirmesi uzmanı olarak çalıştı. Çevre dostu tüketici ürünleri konusunda Hollanda'da ve Türkiye´de seminerler verdi. 
 
Bedensel psikoterapi (emotional bodywork) konusunda pek çok kurs ve terapiye katılan Mine Yapar son yıllarda bireysel-spiritüel gelişim ekseninde qi gong, continuum movement gibi disiplinleri öğrendi ve Munay-ki inisiyasyonları aldı. 
 
Mine Yapar, sanat ekseninde renklere duyduğu tutkuyu izleyerek sezgisel resime başladı ve eğitimini aldı. Boyalarını doğal malzemeden kendisi yapıyor. Ayrıca bitkilerle kumaş boyayan Mine bu konuda da Kazdağlarında atölye çalışmaları yapıyor. 
 
Eğitmen: Mine Yapar
Tarih: 23 ağustos 2014
Kontenjan: 8
Katılım ücreti: 120 TL
İletişim: kabinenadire@halkaartproject.net // 0216 550 29 90