Kır Çocuklarının Özgen'i ile Soğuk Yöntem Sabun Yapım Atölyesi 7

İstanbul Permakültür Kolektifi'nin düzenlediği "Kır Çocuklarının Özgen'i ile Soğuk Yöntem Sabun Yapım Atölyesi 7" 7 Aralık 2014, 13:00-16:00 arasında, halka sanat/ galeri'de!
 
Kendi Kendine Yeterlilik Atölyeleri kapsamında keyifle sizlerle birlikte olacağımız çok güzel bir atölyemiz var...
 
En temel formülasyon üzerinden tamamen doğal malzemeler kullanarak, hammaddeleri tanıyarak, reaksiyona bakarak sabun yapımını öğrenecek, dilerseniz sabununuzu doğal yağlarla kokulandırıp, kuru çiçeklerle zenginleştirebileceksiniz.
 
 
Yerimiz 20 kişi ile sınırlı olup kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.
 
Atölye Armağan Ekonomisi prensiplerine göre yürüyecek olup, bu konuda Kır Çocuklarından şöyle bir not var:
Kır Çocukları olarak bütün faaliyetlerimizi armağan ekonomisi* içinde gerçekleştirmeye niyet ediyoruz.
Deneysel armağan ekonomisi uygulamamız için şöyle bir formül tasarladık: Maliyetlerimizi ve bizim gönlümüzden geçen taban katkı payını size bildireceğiz. Atölyeler sırasında sizinle paylaşacağımız bilgi ve deneyimlerimiz, zamanımız, sohbetimiz ve muhabbetimiz ve atölye sırasında ürettiğimiz bir sabun size armağanlarımız olacak.
 
Yaptığımız işleri çok seviyoruz ve bunlar yoluyla doğaya ve insanlara katkı verebilmek bize büyük mutluluk veriyor. Sabunlarımızın, merhemlerimiz, bilgimiz, sevgimiz, özenimiz, çalışmalarımız ve diğer armağanlarımız için standart bir parasal karşılık belirleyemiyoruz. Üstelik bu armağanların en çok ihtiyaç duyan insanlara ve yerlere gitmesini arzuluyoruz; en çok paranın bulunduğu yerlere değil. Ancak yapageldiğimiz güzel şeyleri yapmaya devam edebilmek için bizim de ‘almaya’ ihtiyacımız var: Her şeyden çok insanların güvenine ve moral desteğine ama aynı zamanda da maddi ve parasal desteğe. Çünkü üretimlerimiz için gereken hammaddelerden tutun yol giderlerine kadar pek çok şey için masraflarımız oluyor. Ve tabi ki hayatımızın geri kalan alanlarını idame ettirebilmek için de (Pek şaşırtıcı olmasa gerek, değil mi?) Gönlümüzden geçen atölye katkı miktarı 50 TL. (Size, atölyede birlikte üreteceğimiz sabunlardan bir adet sabun hediye edeceğiz, parasal maliyetimiz ise 35 TL)
 
Kır Çocukları'nın son projesi hakkında bilgi almak ve destek olmak için lütfen bu linke tıklayınız: