Topluluk Ekonomisi: Birlikte Ekolojik ve Sosyal Açıdan Adil bir Toplum Yaratmanın Kolay Yolu

İstanbul Permakültür Kolektifinin Düzenlediği Topluluk Ekonomisi: Birlikte Ekolojik ve Sosyal Açıdan Adil bir Toplum Yaratmanın Kolay Yolu konuşmacı Dr. Uygar Özesmi'yle 20 Aralık 2014, 11:00-13:00 arasında halka sanat/ galeri'de!
 
Yaşantımızda bariz bir şekilde görmesek de gezegenin yaşam destek ünitelerinin yavaş yavaş çöktüğünün farkındayız. 
 
İnsan haklarının gözetildiği ve doğa ile dost bir toplum özlüyoruz. 
 
 
Peki, değişimi kurumlara, bireylere ve kitlelere nasıl yayarız? İyilik, karşılıklı yardımlaşma ve güven ortamı nasıl yaratılır? Beraberce iyiliği çoğaltalım, iyi olduğunu bildiğimiz insanlar arasında güven tesis edelim. Good4Trust.org bunun için var.
Gelin beraber Good4Trust.org ile kendi seçtiğimiz sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve güvenilir üreticilerden aldığımız hizmet ve ürünlerle ekolojik ve sosyal açıdan adil bir toplumu nasıl yaratırız birlikte keşfedelim.
 
Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.
 
Konuşmacı - Dr. UYGAR ÖZESMİ
Change.org’da Doğu Avrupa ve Batı Asya Direktörü olarak görev yapan Dr. Özesmi, aynı zamanda Dünya Sivil Katılım Birliği – CIVICUS Yönetim Kurulu Üyesi. Change.org’a katılmadan önce Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü ve TEMA Vakfı Genel Müdürü olarak çalıştı. BirdLife’ın Türkiye ortağı olan Doğa Derneği’nin 2002 yılında kurucu başkanlığını yaptı ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin de kurucuları arasında yer aldı. Sivil toplumda profesyonel görev almadan önce Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin danışmanlığını, Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü kuruculuğunu yaptı ve New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Programında çevre uzmanı olarak çalıştı. Sosyal girişimci olarak Türkiye’nin ilk kitle kaynak projesi olan kusbank.org’u ve ilk etik yaşam tarzı sitesi olan good4trust.org’u kurdu ve Açık Radyo’da günlük iki programı var.