Bilişsel Başarısızlık

1-12 Aralık 2014 tarihleri arasında ağırladığımız İspanyol sanatçı Clara Cortes Garcia'nın Rezidans programı süresince oluşturduğu işlerini 17 / 24 Aralık 2014 tarihleri arasında halka sanat / galeri'de bulabilirsiniz. 

Açılış : 17.12.2014 Çarşamba 19:00
 
Bilişsel Başarısızlık modellerin sentetik dirilişi, var olan bir şeyin anısı olarak soyutlaşmış çevreyi gösteren görsellerin bir derlemesi.
 
Gerçekliği esneten fiziksel çevrenin bağlamlarını aktarmak için estetik fantazmayı kullanıyor.
Böylelikle, Jean Baudrillard (derin gerçekliği gizler ve doğasını değiştirir) tarafından isimlendirilmiş imgelemin (hayallerin) ikinci evresiyle karşılaştırıyor.
Bir sanat eserindeki nesnelliği, kimliği, sınıflandırmayı veya deneysel hakikati kavramak için bir gözlemcinin eğilimindeki dürtüyü besler. 
 
Teknik: dijital fotoğraf ve video
 
Biyografi
Berlin, Japonya, Tayvan, İzlanda ve şimdi Türkiye olmak üzere pek çok farklı yerde projeler geliştirmesi gibi Barselonalı sanatçı Clara’nın işleri etrafındaki alanla ilişkili. 1990 doğumlu sanatçı, genç yaşlarından itibaren sanat merkezli bir eğitim aldı. Barselona’da fotoğraf ve grafik tasarım eğitimi alan Clara bugünlerde enstalasyona ve kavramsal sanata oldukça odaklanmış durumda.