Arkadaşınız davetlidir.

4-9 Eylül 2015 tarihleri arasında, TASC Ablett & Brafield halka sanat/galeri’nin bir bölümüne düşünmek, konuşmak, kendilerini ifade etmek için halka açık bir yemek masası yerleştirerek kendilerine bir ortam yaratacaklar. Yemek masası ve sandalyeler dışarıdan gelen ziyaretcilere açık olacak. İsteyenler istedikleri sürece sanatçılara katılacak onlarla sohbet edecek hatta
 
arkadaşlarını çağırıp onlara katılmalarını isteyebilecekler. TASC ayrıca masada konuşulan bütün muhabbetleri proje süresince sosyal medya aracılığı ile ilan edecek. Her gün konuşulacak konular farklı olacak bu yüzden isteyen herkes istediği konuşmaları dinlemek için yine sosyal medya üzerinden takip edebilecek. Masa sanatçılar için metinlerini, resimlerini, videolarini paylaşacağı ortak kullanım alanı olacak.  Ayrıca sanatçılar katılımcılar için çay, kahve ve ikramlar hazırlayacak. Bu etkinlik, her gün "masa" ‘nın etrafında geçen olayların akışkan bir dizisi haline gelecek.
TASC Amber Ablett ve Stacey Brafield adındaki iki sanatçının arasındaki ortak ilgileri olan sanat, sosyal dinamikler, performans gibi alanları keşfetmek ve bu faktörleri etkinleştirmek için oluşturdukları yemek masası sohbetlerinin bir birleşimidir.Kasım 2013’ten beri toplam 19 etkinlik yapan sanatçılar  çalışmalarında performans, yemek, ses ve kareografi gibi farklı alanları bir araya getiriyor. TASC’ın merkezi Norveç’in, Bergen kentidir.
 
Son zamanlarda TASC Londra'da ROOMARTSPACE ve Vulpes Vulpes etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır; Bergen Kunsthall, KRAFT ve Entrée ; Kunstnerforbundet ve Kunstnernes Oslo Hus ve son Ağustos 2015 yılında ise İzlanda'da Bragginn sanatçı rezidans programına katılmıştır. Ayrıca TASC, 25 Aralık- 02 Ocak tarihleri arasında halka sanat/ galeri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen "Yetimler, İtina Edenler, Mandalalar Üzerine" adlı sergisi sırasında sergiyle bağlantılı bir etkinlik gerçekleştirmiştir. 
 
Facebook : @TASCAblettandBrafield
https://www.facebook.com/TASCAblettandBrafield
 
Instagram: @tascablettandbrafiel
https://instagram.com/tascablettandbrafield/
 
Twitter: @TASCaandb 
https://twitter.com/TASCaandb
 
hellotasc@gmail.com
 
Amber Ablett & Stacy Brafield