Kolaj Eskizler ve Resimleri

 Burcu Ayan Ergen'in Kolaj Eskizler ve Resimleri adlı sergisi 05 Mayıs 2016, saat 19:00'da halka sanat/ galeri'de açılıyor. Sanatçı sergide yer alan işleri için şunları söylüyor:
 
"Kolajlar benim için, bu çok parçalı yaşam içerisinde farklı imgelere açılan kapılar oldular. Bazen bilinçli bazense rastlantısal bir şekilde renk, doku ve şekillerin bir araya gelmesi
 
bana esin verdi. Başlangıçta renk sorunu ile uğraşmaya, rengi resimlerimin temel elemanlarından biri durumuna getirme yolunda denemeler yapmaya başladığımda kolajlar, sadece bir deneme niteliği taşırlarken, sonradan eskizlerim olmaya başladılar. Mekânı farklı şekilde algılamama yardımcı oldular. “Mekan”ı gözlemlemeye ya da resmetmeye olan ilgim kolajlardan daha önce başlamıştı. Ancak kolajlar da, mekânı parçalamama, farklı mekânların birbirlerini tamamlamasına ve yeni mekânlar ya da soyutlamalar doğurmasına olanak tanıdılar.
 
Bir araştırma ile başlanan ama sonra bir esin, çıkış noktası ve tasarıma dönüşen bu kolaj eskizler son senelerde yaptığım resimleri beslediler ve soyutlama konusunda bana yeni fikirler verdiler."
 
Sergi 05- 24 Mayıs tarihleri arasında Pazartesi hariç 11:00-19:00 saatleri arasında izlenebilir.