Doğal Boya Yapımı ve Organik Sanat

Bu atölyede doğal pigmentlerle kendi boya ve mürekkebinizi hazırlayabilir ve bu boyaları doğal kağıtlarda kullanabilirsiniz. %100 doğal sanata dönerek zehirli kimyasalları dışarıda bırakın, kendinizi ve çevrenizi koruyun. Akrilik boya, suluboya, yağlı boya ve baskı boyalarına doğal alternatiflerin uygulanacağı bu eğitime sizleri bekliyoruz.
Bu atölyede sanatta organik yaklaşımlar hakkında konuşacak ve dut ağaçlarından doğal kağıt nasıl elde edilir teorik olarak işleyeceğiz. Ardından kendi pigmentlerimiz ve doğadan aldığımız tutkallar ile boyalarımızı hazırlayacak, doğal ve dönüşümlü kağıtlara resim ve ağaç baskı yapacağız. 

Ahunur Özkarahan Kimdir?
Ahunur Özkarahan, liseyi Koç Özel Lisesi’nde okudu. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı bölümünü bitirdi. Daha sonra Amerika'da California State Üniversitesi’nde ‘Computer Arts’ alanında yüksek lisansını tamamladı. Koç Özel Lisesi ve Robert Kolej’de ‘Eğitim Teknolojileri Koordinatörü’ olarak çalıştı ve aynı zamanda özgün baskı resim tekniği sanat çalışmalarına da devam etti. 2006-2009 yılları arasında IMOGA’da baskı resim atölye programına katıldı (IMOGA- İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi). 2008-2009 yıllarında, Edinburgh Printmakers'da photopolymer baskı resim tekniği üzerinde çalışmak üzere İskoçya’ya gitti. Londra'da bulunan Central Saint Martins - Camberwell College of Arts'da özgün baskı teknikleri ile ilgili eğitimler aldı. Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Şu anda Yeditepe Üniversitesi’nde Plastik Sanatlar alanında doktorasını yapmakta ve ayrıca “Studio Caddebostan”da çocuklara ve yetişkinlere özgün baskı resim dersleri vermektedir. 

Atölye sayfası: http://www.facebook.com/creartiveistanbul

Tarih: 05.03.2017
Saat: 11:30
Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:24 Kadıköy 34710 Istanbul
Maksimum katılımcı sayısı: 12
Katılım ücreti: 130 TL
Kayıt ve bilgi için: directors@halkaartproject.net // 0541 733 4283