Buluntu Benlik

halka sanat/ galeri 18 Ekim - 1 Kasım 2017 tarihleri arasında Lale Altunel’in üçüncü kişisel sergisini izleyicilerle buluşturuyor. “Buluntu Benlik” sergisinde işlerin ana teması Lale Altunel’in her gün

karşılaştığı bir imge yardımıyla bilinçdışında gerçekleştirdiği kazı etrafında
şekilleniyor.   

 

"Buluntu Benlik” duvara sıçrayıp kuruyan bir parça betonun edindiği rastlantısal formunu temel alıp içsel bir araştırmaya yöneliş sonucunda ortaya çıkar. Sergide yer alan çalışmalar; sanatçının her gün karşılaştığı bu formu, zamanla gerçekliğinden uzaklaştırarak ve içselleştirerek yeniden yorumlamasından oluşur.

 

 

“Buluntu Benlik” sanatçının desenleri ve ikonalarının yanı sıra,  latex, beton ve demir gibi
malzemelerle oluşturduğu üç boyutlu çalışmalarını içeriyor. Sergi Çarşamba’dan Pazar’a 11:00- 19:00 saatleri arasında, diğer günler randevu ile Kadıköy Moda’da yer alan bağımsız sanat inisiyatifi Halka sanat / projesi’nin galeri mekanında izlenebilir.

 

Lale Altunel Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Güzel Sanatlar Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik programlarını tamamladı. Altunel, 2016 yılında rezidans sanatçısı olarak Madrid’de Museo La Neomudejar C.A.V’da ilk kişisel sergisini açmış, yurt içi ve yurtdışında sergi ve festivallere katılmıştır.

 

halka sanat/ galeri, İstanbul merkezli bağımsız bir sanat inisiyatif olan halka sanat projesi’nin Moda’da bulunan sergi, buluşma ve etkinlik alanıdır. (www.halkaartproject.net) 

Sergi Açılış: 18 Ekim  2017 Çarşamba, 19:00

Sergi Kapanış: 1 Kasım 2017 Çarşamba, 19:00

 

Sergi Ziyaret: Çarşamba- Pazar, 12:00 – 19:00, Diğer günler randevuyla

Mekan: halka sanat/galeri

Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sokak No:24 Moda, Kadıköy,İstanbul