Tadımlık Çini Atölyesi

Yeni yıl için bardak altlığınızı kendiniz tasarlamak ister misiniz?
 
Tüm dünyayı kendine hayran bırakan Türk el sanatlarından çini sanatı nedir, nasıl yapılır, ve felsefesi nedir merak ediyorsanız, ve dahi kendi ellerinizle yaptığınız çini bir eserim olsun isterseniz, sizi halka sanat galeri’ de 23 Aralık 2017, Cumartesi saat 12.00'de gerçekleştireceğimiz atölyeye bekliyoruz.
 
Atölyede kuşlar teması üzerinden çini sanatına kuş uçuşu bakıp kendi bardak altlığımızı yapıyor olacağız. Tasarlanan ürünler yeni yıldan önce sırlanıp fırınlanacak ve size ulaştırılacak.
 
Esra R. Akçay Duff kimdir?
Türk el sanatlarına tezhip, hat ve ebruyla 15 yaşında başladı. Kore ve İngiltere’de seramikle ilgilendi. Kore’de ayrıca Kore ve Çin hattı çalıştı. 2010 yılından beri tutkuyla çini tasarlayıp, boyuyor. Çiniye olan tutkusu sadece renklerle dans etmenin ötesinde, tasarım incelikleri ve çininin ve motiflerin tarihsel yolculuğuyla da ilgili. Çevirmenlik, İngilizce doğa ve sanat öğretmenliğinin yanı sıra Kitap Okuyan Çocuklar adlı çocuklar okusun, keşfetsin, hayal kursun diye uğraşan bir sivil oluşumun kurucusu ve koordinatörü. Çocuklar için Oyun Kitaplıkları tasarlayıp, erken okur-yazarlığın etkileri üzerine akademik araştırmalar yapıyor. 
 
 
Tarih: 17 Aralık 2017 Pazar
Saat: 12:00 - 15:30 
Eğitmen: Esra R. Akçay Duff
 
Katılımcı sayısı: 10
Katılım ücreti: 130 TL
Kayıt ve bilgi için: atolyehalka@gmail.com
*Kontenjan sınırlı olduğundan kayıt yaptırmak zorunludur.
 
halka sanat / galeri: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:24 Kadıköy 34710 Istanbul