Toprak Ana Günü

Bu etkinlik Slow Food Balkon Bahçeleri Birliği, İstanbul Permakültür Kolektifi, halka sanat projesi ile bizlerle birlikte olacak tüm iyi, adil, temiz üretime gönül veren üreticilerimizin ve sanatçı dostlarımızın sizlere armağanıdır.

Terra Madre – Toprak Ana Günü, Slow Food’un doğumgünü olan 10 Aralık’ta Slow Food Birliklerinin, geleneksel yerel gıda üretimini ve gıdanın çeşitliliğini kutlamak için düzenlediği bir gündür.

Bu bağlamda, dünyadaki Gıda Toplulukları ve Slow Food Birlikleri, yerel gıdayı, biyoçeşitliliği ve sürdürülebilir gıda üretimini kutlamak için çeşitli etkinliklerle biraraya gelir. Bu sene, tema ‘Geleneksel gıdayı ve biyoçesitliliği korumak’ ve ‘sürdürülebilir gıdaya gelecek nesiller adına sahip çıkmak’ olarak belirlendi.

Ortak duyarlılıklar etrafında bir araya gelen üç oluşum Slow Food Balkon Bahçeleri Birliği, İstanbul Permakültür Kolektifi ve halka sanat projesi olarak sizi 10 Aralık 2017 Pazar günü Terra Madre - Toprak Ana Günü’nü birlikte kutlamaya davet ediyoruz.

Günün Programı şöyle:

halka sanat/ rezidans

13:00 –15:00 - Asma Yaprakları Üzerine Resim Atölyesi

*Atölyeye katılım için ön bilgi gerekli değildir ancak fiziksel kapasitemiz nedeniyle kayıt olmak gerekmektedir. Kayıt ve bilgi için: atolyehalka@gmail.com / 0541 733 4283
 

halka sanat/ galeri

13:00 –15:30 - Yerel Üreticilerle Sohbet ve Ürün Tadımı

15.30 –Terra Madre- Doğaçlama Dans Performansı - Yıldız Güventurk

Yerel üreticilerle Sohbet bölümünde toprağına, biyoçeşitliliğe, sürdürülebilir gıdaya kendilerini adamış halde üretim yapmaya devam eden ve ürünlerini bizlerle paylaşan çok değerli üreticilerimizden yaşadıklarını, yaptıklarını, yapmak istediklerini dinleyeceğiz.

  • Gündönümü Çiftliği – Aysun Sökmen
  • Gekoo - Özlem Atabaş
  • Nar Çiftliği –Nardane Kuşçu
  • Zeytinliboğaz Çiftliği – Selçuk Şahin

Onların yanı sıra yanımızda olamayıp, ürünleri ile katılacak üreticilerimiz ve Slow Food birliklerimiz var.

  • Jade Çiftliği – Berin Ertürk – Adapazarı Slow Food Konviviyumu Lideri
  • Şile Bi Ovacık – Fatma Çam Denizci – Şile Palamut Birliği Lideri

 

Gelin bize katılın, birlikte güzellikleri çoğaltalım...