Yarı Yıl Tatili Atölyeleri

Bu yarı yıl tatili için hazırlığımızı yaptık. Üç başlık altında birbirinden farklı atölyeler oluşturduk. Bu üç başlık şöyle: Minik Eller Hamur Yoğuruyor, Kuşaktan Kuşağa El Becerisi ve Boyama ve Hikayelerle Doğa ve Çocuk.

Bilgi ve Kayıt için: atolyehalka@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Anne-çocuk ya da baba-çocuk olarak gelin, buyrun Murat Demirtaş'la mutfağa girip pizza ya da minik ekmek topları ve simit yapın. Tabii ki sonunda afiyetle ve birlikte yiyin. Bahar ve Fadıl İnam'la Çift Taraflı Topaç Boyama atölyesine gelin. Topaçla oynamış ya da kendi anne babasından duymuş ebeveynler bu kez kendi çocuklarıyla bu oyunu ve hikayesini paylaşsın. Beraber boyasın ve oynasın. Ya da Küçüken Kağıt atölyesinde çocuklar boyadıkları kağıtların fırınlanıp nasıl küçüldüğünü görsün. İster annesine bir kolye ucu, ister babasına bir anahtarlık ucu yapsın.

Eğer Dilek Yalçın Demiralp'le tasarladığımız atölyelere katılırsanız da, hem mantarların dünyasını keşfe, onlar için ailecek küçük kutular yapmaya, hem de tohumun hikayesini dinleyip hazırlayacağımız fitilli saksılara büyük - küçük elele tohum ekmeye davetlisiniz. 

Atölyeler, bir ebeveynleri eşliğinde çocukların beceri gelişimini desteklemeye, bu arada eğlenmeye, kuşaklar arası paylaşıma ve bilgilenmeye yönelik olarak tasarlandı.