Sezgisel Resim Atölyesi

Sezgisel Resim Atölyesi ile içimizdeki çocuktan yola çıkarak, çocukların içine rüzgarların esintisiyle, güneşin sıcaklığı ve sevginin şefkatiyle ve en çok da zamanla yeşerecek bir tohum atmak istiyoruz.

Önce farklı resim örnekleri gösterip üzerine konuşacağız. Onlar sevdiklerini, değer verdiklerini, akıllarında yer edenleri, belki anılarını anlatacaklar. Sonra, elimizin altında bulunduracağımız farklı malzemeler üzerine resimler çizeceğiz. Kimi zaman mürekkebin üzerine düşen suyun ya da çayın renkleri nasıl sihirle dağıtacağını keşfedeceğiz. Ardından yaptıkları resimlerin hikayelerini , onlar için ifade ettiklerini beraberce, bir masal gibi keyidler dinleyeceğiz. Onlar bizlerin geleceği ve hepsi çok kıymetliler.

*Etkinliğimiz 7-12 yaş grubu çocuklarımız için uygundur.

Bora Eke:
Hayal kurmayı çok seven, kendine özgü bir insan. Birçok hayali olunca da kimi zaman biraz dış dünyanın şartlarını ve biraz da kendi iç dünyasını yansıtan bir yaşam sürdürmeye gayret ediyor. En büyük zenginliğin kalbimize ve ruhumuzun derinliklerine inen anılar olduğuna inanıyor. Onları yazılarla ve fotoğrafla paylaşmayı deneyimliyor. Bir gün elindeki bir peçete kağıdıyla başlayan resim hayatına 2 yıldır eğitim kaygısı olmaksızın, çizimlerinden oluşmuş hikayeler anlatarak devam ediyor.
Oyun, yazma, fotoğraflar, gezi, aşçılık, doğa, yoga, sanat… Hepsi biraz Bora hakkında. 


Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar
Saat: 12.00 - 14.00 

Eğitmen: Bora Eke
www.boraeke.com 

Katılımcı sayısı: 15
Katılım ücreti: 50 TL
Kayıt ve bilgi için: atolyehalka@gmail.com
*Kontenjan sınırlı olduğundan kayıt yaptırmak zorunludur.

halka sanat / galeri: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:24 Kadıköy 34710 Istanbul