Tekrar Görüşene Dek

Carian Project ekibinden yeni sergi
Eş-Küratörler: Taryn Tomasello, Marga Karayol, İpek Çankaya
 
Kimin hikayesi anlatılır ve aklımızda ne kalır?
Neden toprağı bir yerden bir yere taşırız?
Bedenlerimizi yabancı bir çevreye nasıl entregre ederiz?
 
Bu sergi Carian Project (Karya Projesi)’ni oluşturan iki sanatçı olan Marga Karayol ve Taryn Tomasello’nun dostluklarından aldıkları ilhamla, Muğla’nın Turunç ilçesinde bulunan Antik Amos Kenti’ne ait arkeolojik alanda yeni bir yapıt ürettikleri ve kadim Karya uygarlığını çevreleyen gizeme odaklandıkları, uzak-mesafeli bir işbirliğidir. 
 
Geçen iki yılda Karayol harabeleri ve çevreleyen kırsal alanı düzenli olarak ziyaret etmiş, notlar almış, fotoğraflamış ve ıslak çamur toplamıştır. İki sanatçı haftalık video görüşmelerle araştırmalarının sonuçlarını paylaşmış, yeni fikirler tartışmış, birbirlerini cesaretlendirmişlerdir.Eylül 2018’de Tomasello Karayol’la Turunçta buluştu ve iki sanatçı Amos’ta bu sergiyi oluşturan son ve yoğun üretim aşamasını gerçekleştirdiler.
 
 
İnteraktif ve dokunulabilir bir sergi olan “Until We Meet Again - Tekrar Görüşene Dek” izleyiciyi onların bu deneyiminin bir parçası olmaya davet ediyor. Açılış gecesinde Amos çevresinden toplanan ıslak çamur kullanılarak ziyaretçiler kendi heykellerini yapmaya davet edilecek. Bunun yanında son iki yılda kolektif olarak üretilen fiziksel ve deneysel işler mekanda yerlerini alacak.
 
Carian Project (Karya Projesi) Muğla, Turuç’ta yaşayan Marga Karayol’la Portland Oregon ABD’de yaşayan Taryn Tomasello’nun mekana özgü işbirliği projesidir.
 
Mekan: halka sanat projesi
Dr. Esat Işık Cad. Ruşen Ağa Sok. No: 8 Moda, Kadıköy İstanbul
Sergi Açılışı:6 Ekim 2018 Cumartesi, 19:00 
Sergi Ziyaret: 7 – 31 Ekim, Çarşamba - Pazar 12:00 - 19:00, diğer günler randevu ile (Lütfen arayınız: 0541 733 42 84)