Bu Benim Fotoğrafım (Çalışma Başlığı)

2018’de İstanbul’da Arts Assembly’nin küratörlüğünü yaptığı Tutma | Hold adlı sergiye bir yanıt niteliği taşıyan Bu Benim Fotoğrafım | This is a Photograph of Me, halka sanat projesi ile Kanadalı sanat inisiyatifi Arts Assembly’nin iki yıllık küratöyal değişim projesi olan COMMON GROUND | UYUŞMA TEMELİ'nin ikinci yıl sergisidir. Sergi ve bağlantılı konuşmalar Haziran 2019’da Vancouver’da, halka sanat projesi küratörlüğünde gerçekleşecek ve Kanada merkezli sanatçılar Tanya Pixie Johnson ve Terriann Walling’in işlerini gösterecektir. Serginin başlığı Margaret Atwood’un (1939) "This Is a Photograph of Me"adlı şiirinden esinlenmektedir:

https://www.poets.org/poetsorg/poem/photograph-me

 
Kavramsal Çerçeve:
Bu Benim Fotoğrafım ”insanlık durumu” olarak kabul edilen kısıtlı erişimin anlamını araştırır. Sergi, toplumsal bağlamla ilişkili olarak bireysel deneyimleri, insanlık durumunun doğum, büyüme, hassasiyet, umut, çatışma and ölümlülük aracılıpıyla insanlık durumunun nasıl yaşandığını sorgular. 
Kısıtlı erişim birbiriyle ilişkili durum, mekan ve ilişkilerde deneyimlenir. Küratörler kendi perspektiflerinden bir insanın politik ya da toplumsal iklimde denge yitimi durumlarını ve farkedilmemeyi nasıl hissettiği konusunda sorular sormuş, sanatçılar da kendi perspektiflerinden fark edilmeme, duygusal gerilim, kendini ihmal etme ya da kendine aşırı kapılma meseleleri hakkında tartışma açma olanağını sunmuşlardır. 
Johnson ve Walling’in işleri sesi duyulmamıi ya da yanlış anlaşılmış bireysel sesleri ve deneyimleri ortaya çıkarma çabası hakkında sorular sorar. Bunlar: Kendimizi nasıl gerçekleştiririz; birey olarak görünür ya da kendimizin farkında olup olmadığımızı nasıl anlarız gibi sorulardır.