Işığa Doğru

halka sanat projesi, 21 Şubat - 05 Mart 2019 tarihleri arasında Kanadalı sanatçı Colleen O'Brien'ın "Işığa Doğru" sergisine ev sahipliği yapıyor. Kendisini 1920’leri etkili Kanadalı sanat grubu Group of Seven (Yediler Grubu)’nun çizgisinden giden bir sanatçı olarak tanımlayan O’Brien, halka sanat projesi Konuk Sanatçı (Rezidans) Programının Şubat ayı konuğu.
“Işığa Doğru” O'Brien’in rezidans süresi boyunca yarattığı en yeni resimlerini bir araya getiriyor.
 
Serginin ilham kaynağını oluşturan İstanbul'un yerleşimi, insanları ve manzaraları, sanatçının etrafını saran biçimleriyle eserlere yansıyor. 
O'Brien'in sergisinin kökleri ve süreci hakkındaki açıklaması şöyle:
İstanbul bir ressam için çok ilginç ve tarihi bir yer. Her gün sokaktaki ve bu süre zarfında evim olan halka sanat projesi’nde karşılaştığım manzaralardan ilham alıyorum. Bu resimler dizisi burada yaşadığım rezidans tecrübesine, suya, şehir manzaralarına ve insanlara verdiğim yanıt. Batı Kanada, benim için nadir bir ayrıcalık olan bu cömertçe güzel ve keyifli “yürünen” şehre kıyasla sıkıcı olacak.
Sergi 21 Şubat 2019 Perşembe günü saat 18: 00'de başlayacak ve 5 Mart’a kadar Pazartesi günleri hariç her gün 12: 00-19: 00 saatleri arasında izlenebilecek.
 
 
Sergi Başlığı: Işığa Doğru
Sanatçı: Colleen O’Brien
Sergi Açılış: 21 Şubat Perşembe, 2019, 18:00
Sergi Süresi: 22 Şubat - 05 Mart 2019
Ziyaret Saatleri: Pazartesi hariç her gün 12:00 - 19:00 arası
Mekan: halka sanat projesi (Caferağa Mh. Dr. Esat Işık Cd. Ruşenağa Sk. No: 8 Moda Kadıköy / www.halkaartproject.net)