Mekana Özel Pop-up Sergi Projesi: Yoronas

halka sanat projesi Ağustos’ta duo CxH’nin süregiden projesinin yeni ayağına ev sahipliği yapıyor. Daha önce Temmuz 2018’de Avinyó, Barcelona’da bulunan Cal Gras Artist Residency’de ilk ayağı gerçekleşen projenin amacı farklı coğrafyalarda yaşayan iki sanatçıyı, yabancısı oldukları bir mekanda üretmek üzere bir araya getirmektedir. 
 
Proje kapsamında, duo CxH’yi oluşturan ve biçimsel olarak farklı çalışmalara sahip iki sanatçı, Hilal Can (İstanbul) ve Clara Elizondo Fernàndez (Barcelona) içinde düşünüp ürettikleri yeni bir mekandan ilhamla birbiriyle etkileşen kurgusal işler yaratmak için beş günü birlikte geçiriyorlar.
 
halka sanat projesi’nin ev sahipliği yapacağı projede, sanatçılar, 5 gün boyunca üretecekleri bireysel ve ortak işlerinde mekanı da çalışmanın bir öğesi haline getirip sürece dahil edecek ve ürettikleri bu ortak dil ile projeyi sergileme ile sonlandıracaklardır.
 
Serginin açılışı 30 Ağustos 2019 Cuma saat 19.00’da gerçekleştirilecek ve sergi 31 ağustos 2019'da 12.00 -19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.