Kuşaklar: Kendi Gelen Devamlılık

Sanatsal ifadelerin çeşitliliği içinde, çağdaş sanatçıların dünyaya yanıt vermenin farklı yollarını yarattığı bugün halka sanat projesi kapılarını yetişmekte olan sanatçılara, sanatın potansiyeline ve yerleşik kalıplar ve kabuller üzerine kurulmadığı biçimlere açıyor. Bu yolla insan varlığını kutlayan yeni döngülere ev sahipliği yapıyor.
halka sanat projesi ve San Francisco merkezli sanat inisiyatifi Artship Initiatives sekiz yıldır süren bir işbirliği yapıyorlar; yılda beş ay birlikte sergi ve hikaye anlatımlı performanslar gerçekleştiriyorlar, bu etkinliklerden bir seçki yıl içerinde San Francisco’da geliştiriliyor ya da tekrarlanıyor. Bu süre zarfında Artship Initiatives Sanat Direktörü Slobodan Dan Paich, halka sanat projesi rezidans programı konuğu olarak bir çok serginin yaratımında yer aldı. Sanat dünyasında bir dede olarak yeni nesli buyur etmekten mutlu oldu.
Kuşaklar: Kendi Gelen Devamlılık 11 yaşındaki Derin Baldemir ile 74 yaşındaki Slobodan Dan Paich’in çizimlerini bir araya getiriyor.
Sergi 8 Kasım 2019 Cuma, saat 19.00’da Moda’da, halka sanat projesi’nde açılıyor.
Ziyaret: 8 Kasım - 8 Aralık, 2019 Pazartesi hariç her gün 12.00 - 19.00