Hikaye Anlatımlı Performans: Paylaştığımız Anlar: Bir Arada Tutan Öyküler

halka sanat projesi 2012'den bu yana her yıl San Francisco'lu Artship Initiatives ile birlikte,  Artship'in 2022 yılı sonunda aramızdan ayrılan direktörü Slobodan Dan Paich'in yönetiminde hikaye anlatımlı performanslar gerçekleştirdi. Bu performanslar, kısa parçaların bir araya getirilmesiyle oluşan ve 1988 yılından bu yana Artship Tiyatrosu temsillerinin özelliği haline gelmiş olan bir tür mini tiyatro geleneğinin devamı biçimindedir. Performansların oluşum süreci “insana özel” çalışma olarak adlandırır. halka-Artship performansları, Artship'in Kapsayıcı Sanat adını verdiği ve sözlü anlatım gelenekleriyle farklı disiplinlere ve yerli kültürlere kapı açan, aynı zamanda içe dönmeye, kişisel ve şiirsel işlerin üretimine uzanan sürecin bir uzantısıdır. 2012-2020 arası, halka-Artship işbirliği, her yıl biri İstanbul'da halka sanat'ın mekanında diğeri San Francisco'da olmak üzere yılda en az iki performans sundu. Covid-19 küresel sağlık krizi ile birlikte tamamen farklı bir dünya deneyimlendikçe performans tarzının samimiyetini yeniden düzenleyerek ve Türkiye, Sırbistan ve San Francisco Körfez Bölgesi'nden kişilerin paylaşacakları ifadelerin bütünlüğünün korunacağını umarak buluşmalar bu yeni formatta elektronik ortamda olmaya başladı.

Şimdi, 2023 yılı ilkbaharında halka art Resonanace olarak gerçekleşecek performans, "Paylaştığımız Anlar: Bir Arada Tutan Öyküler", Slobodan Dede'nin hatırasına ithaf edildi. Performansçılar: Göksel Altınışık Ergur, Burak Ayaz, Tolga Ayıklar, Craig Coss, İpek Çankaya, Hitesh Gautam, Jelena Jovanović, Olcay Karahan, Ana Diane Landelle, Mete Özel, Catrina Sheen, Ali Tahbaz, Kerry Yates  

Hem performansçıların hem de izleyicilerin farklı coğrafyalardan katılım sağlamaları sebebiyle etkinlik dili İngilizce'dir.
Tarih: 26 Mart 2023 Pazar
Saat: 10.00 (San Francisco), 18.00 (Londra), 20.00 (İstanbul)
Zoom kontenjanı: 100 kişi
Zoom bağlantısı edinmek için eposta adresimiz: halkasanatprojesi@gmaill.com