İstanbul x Taipei Rüya Projesi & Gözlerindeki Melankoli

halka sanat projesi rezidans sanatçıları Huang Wen - Lin ve  Huang Meng- Chin izleyicileri, rezidans dönemleri süresince ürettikleri işlerini  görmeye davet ediyorlar.

 

Açılış: 31.01.2013, 19:00 

Sanatçı konuşması: 31.01.2013, 20:00 - 21:00

Ziyaret saatleri:  01/ 02/ 03/ 07/ 08/ 09/ 10.02.2013 , 14:00-20:00
 
"Gözlerindeki melankoli" Enstalasyon Sanatı / 2013 - Huang Meng- Chin
 
Huang Meng-Chin(Derrick) insani hislerin kavramlarını kendi hakim kavramsal çerçevesinde kazıyor ve araştırıyor.kişisel duygunun dilinden kompleks ve karmaşık arzuya kadar bir dizi ifadeyi araştıran şiirsel bir  dil kullanıyor. Fikirler organic olarak farklı sanat işleri ve enstalasyonlara dönüşüyor. 
Gözlerindeki melankoli projesinde, duyguları okşayan, fantastic imge kolajlarıyla dolu duyumsal İslamik doku yaratmak adına İstanbul’da yaşayan insanların portrelerini çekti. İzleyiciler içeri girmeye ve mekanlara katılmaya ve kendilerini onun hazırladığı sanat işlerine kaptırmaya davet ediliyor.  Derrick izleyiciden işleriyle zaman geçirmelerini rica ediyor ve izleyiciye nostaljinin, anıların,aşinalığın ve sakinliğin dramatic duygulanımlarını sunuyor.
 
"İstanbul x Taipei RÜYA PROJESİ" Video Sanatı/  2013
Huang Wen - Lin
 
DÜNYA RÜYAMIZ, NEYE İNANIRSAN ONU GÖRECEKSİN...
Her gün zamanımızın üçte birini uyumaya harcıyoruz, bu aşamada rüya tek dil haline geliyor, bu ‘açık rüya’ olarak bildiğimiz şey,  uyanık halden rüya bağlamına geçiş, kafamızı karıştırıyor; bu durum sanki daha önce hiç bulunmadığımız başka bir ülkeye gitmek gibi. İnsanlar kendi dillerini konuşurlar, fakat, bu bize, mırıldanma gibi ve kaotik gelir, dilin anlamını ve  önemini anlamayız. Dile ve rüyanın bağlamına alışık olmamıza rağmen, bunlar tamamıyla bizim bilinçaltımızı yansıtır. Serbestçe konuştuğumuzda, kalbimizin derinliklerinde yüzleşmeye gerek duyarız. Onlar kimi zaman arzular ve duygulardır ve gerçek hayat için bir pratik ya da gizem içeren cevaplar haline gelebilir.