Dream House

Louise Markus

halka sanat projesi 4 Mayıs - 31 Temmuz 2012 tarihleri arasında Kanadalı bir ressam olan Louise Markus'u konuk ediyor. Markus, İstanbul'da gerçekleştirmeyi planladığı projeyi şöyle tanımlıyor:

 

Çalışmam ve araştırmam mimari aracılığıyla ifade edilen kültürel kimlik ve onun yaşam biçimleri üzerindeki etkisi ile ilgili. Çalışmama İstanbul'un eski yaşam alanlarını ve sakinlerini işte ve eğlencede fotoğraflayıp, eskiz yapmakla başlamayı planlıyorum. Daha sonra bu unsurları kullanarak "Dünyevi Tatlar Bahçesi" adını verdiğim resim serisine başlayacağım.

Louise Markus sanat çevresinde 2001 yılından beri aktif olarak çalışıyor. Ortağı mimar Grant Genova ile birlikte Roy Street Collective adı altında multimedya, görsel sanatlar ve mimarlık konularında çalışan bir kollektife imza atmış. Markus yapıtlarını Kuzey Amerika'da  bir çok galeri ve konvansiyonel mekanlarda sergilemiş olsa da kendini girişimci bir sanatçı olarak tanımlıyor. Kendini finanse ederek yaptığı çalışmalarıyla kitleleri sanat yoluyla desteklemek ve canlandırmak hedefi taşımakta. L. Markus hakkında daha fazla bilgi için: www.louisemarkus.com
Roy Street Collective hakkında bilgi edinmek için: www.roystreetcollective.com