Slobodan Dan Paich

halka sanat projesi rezidans sanatçısı  Slobodan Dan Paich 1 Eylül 2014'ten itibaren yendien bizimle!

Çay ve mürekkep çizimleriyle kişisel keşiflerine devam ederken halka sanat projesi ve Artship Initiatives -San Francisco işbirliğinin yeni bir halkasını üç farklı projeyle başlatıyor.

 
 

 

Geleceği Her Pazartesi Az Az Örmek

 
Öyküsel Anlatımlar
 
halka sanat projesi (İstanbul) ve Artship Initiatives (San Fransisco) "Bizim İnsanlarımızdan Hikayeler" isimli gerçekleştirilen hikaye anlatımalarına devam ediyor. Bu sene görsel sanatçıların basitçe yeniden üretilmiş görsellerinden faydalanarak samimi hikaye anlatımını beraber oluşturacağız. Aynı sanatçılar kendi işlerine dayanan öyküler anlatacaklar. Ayrıca izleyicinin başından geçen aile geçmişi, sözlü tarih ve öykülerin anlatımına yaşayan fotoğraflar aracılığıyla not düşülmeye devam edilecek. 
 
Çocuklar ve Gençler
 
halka sanat projesi ile okul sonrası veya okul ortamı dışında gerçekleştirmeyi amaçladığımız öğretici aktivitlerin ilk adımlarını deneme amaçlı atmıştık. Etkinlikler el yapımı nesnelere ve hatırlama, icat etme ve hikaye anlatma üzerinden dil yeteneklerinin gelişmesi üzerine.
 
Beyaz Çizgi Sergisi
 
Çok erken yaştan itibaren sürekli çizen ve bazen beyaz bir çizgi kullanan üç sanatçının, Belkıs Taşkeser, Doğu Çankaya ve Slobodan Dan Paich, hazırlayıp ortaya koyacağı bir sergi. Kağıt üstünde fikirler geliştirmek veya dolmakalem ya da kalemle doğaçlama çizmek. Sergi insan yapımı, hayati el-beyin koordinasyonu ve kişisel işlere ait ruhun yavaş yavaş gelişmesini övüyor. Sergi 2014 sonbaharında halka sanat galeri, İstanbul'da; 2015 yazında ise San Francisco'daki Bonnafont Galeri'de izleyiciyle buluşacak.
 
Prof. Dan Paich'in akademik çalışmalarına ait bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: