Suwan Kim

halka sanat projesi 5 Şubat 2015- 05 Mayıs 2015 ayları arasında Suwon, Güney Kore’den Suwan Kim’i ağırlıyor. 
 
Sanatçı, eserleri ve projeleri hakkında şunları söylüyor: “Çalışmalarımın bütünü vertigoyu övüyor: Yanıp sönen ışık ve gölgenin belirsizliğinde kaybolma hissi ki bunu yaşam ve ölüm olarak görürüm, yaşamın her anında sürekli gerçekleşmekte olan bir döngü gibi. Yaşıyor olmak (ışık), ancak kaçınılmaz olarak düşerek (ölüm, bir gölge). 
 
 
Yabanıl kültürlerdeki ritüeller gerçekleştiren, ölümü şarkı söyleyerek ve dans ederek kutlayan insanlara atıfta bulunarak, ben de kendi sürekli ölümümü performans, müzik, heykel, çizimler ve tablolar gibi farklı öğeleri bir araya getirerek kutluyorum. 
 
halka sanat projesi rezidans programının benim için sanatın farklı türlerini keşfetmek ve onların arasındaki sınırları kırmak için mekana ve zamana sahip olacağım büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Örneğin, filmlerimde ve enstalasyonlarımda ses öğeleri olarak şiir kullanımına, kinetik (hareketli) tablolar ve heykeller, giyilebilir enstalasyonlar yaratmaya ve izdüşüm gönderimi teknikleri kullanmaya(projection mapping techniques) ilgi duyuyorum."