Jenny Rafalson

halka sanat projesi 3-30 Mart 2018 tarihleri arasında Jenny Rafalson’ı konuk ediyor. Sanatçı halka sanat/ rezidans'ta geliştireceği projesi hakkında şunları söylüyor:

"Fotoğraflarım üç nesilin göçleriyle ilgilidir: büyükannem, ailem ve benim. Yaş, göç ve anavatan terimlerinde olduğu kadar "kimlik" terimi için de bir gelişmeyi temsil eder. Çalışmalarımın da portre ve nesneleri birleştirdiğini ve bu soruları kapsadığını hissediyorum. Yeni bir yaşam ortamında harmanlama sürecinde ortaya çıkan ikilemlerle ilgileniyorum. Çocukken Rusya'dan İsrail'e göç eden bir sanatçı olarak, doğduğum ülke ile şu an ikamet ettiğim ülke arasındaki ikilemler ilgimi çekti.
 
Son günlerde hafıza ve göçün günlük rutinlerimizde gösterdiği yan ürünleriyle ilgilenmeye başlandım. Rezidansta kaldığım süre boyunca, ikamet ettiğim ülkem İsrail’de de kullandığım, bir yabancının bakış açısını tekrar kullanarak bu şartlardaki araştırmalarımı derinleştirmeyi planlıyorum. Rezidans ortamından nesne ve portre fotoğrafları çekerek, bu insanlar ve nesnelerin şiirsel, duygusal, politik ve kavramsal öykülerini anlatacağım."