Colleen O’Brien

halka sanat projesi, 1 - 28 Şubat 2019 tarihleri arasında Kanada, Calgary'den Colleen O'Brien'ı ağırlıyor. Sanatçı, çalışmaları hakkında şunları söylüyor:
Kanada’da 1920-1933 arasında varlık göstermiş olan ve Group of Seven olarak bilinen sanatçı grubunun izinden giden geleneksel bir ressamım. O grubun da yaptığı gibi, ışık ve rengin yer değiştiren etkilerine, suluboya ve akrilik malzemeler kullanarak, izlenimci fırça darbeleriyle karşılık veriyorum. Gerek açık havada yaptığım çalışmalarda, gerekse çizdiğim eskizlerde ışık ve gölge işlerimde çok önemli bir rol oynar. 
 
Gündelik manzaralar, tepkileri tetikliyor ve bir resmin ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. İtalya, Fas ve İrlanda’da katıldığım rezidans programlarından çok keyif aldım.
Bu ülkelerde sanatsal üretimin başarısına katkıda bulunan unsurlar; ülkelerin mimari, manzara, değişen ışık, kültür, gelenekler ve yerel sanat sahnesini içeriyordu.
Sanatsal ifademde, network kurmak ve yeni insanlarla tanışmak çok önemlidir. Lokal olanı, çizimlerime ve resimlerime dahil etmek, aynı zamanda toplumla bir kavramda buluşmak bana sosyal ve artistik olarak içinde yer almama izin veriyor.