Doğal Sirke Atölyesi

İstanbul Permakültür Kolektifi'nin düzenlediği Doğal Sirke Atölyesi, Leyla Kabasakal ile 27 Eylül Cuma, 11:00-13:00 arasında halka sanat/ galeri'de! 

Eylül hasat ayı... Kışlıkları hazırlamanın tam zamanı. Elmanın, üzümün, incirin ve daha pek çok meyvenin en güzel, en olgunları elinizin altında iken, kendi sirkenizi kendinizin hazırlaması, aynı maya ile ailenizin sirkesini üretmeniz, saklamanız, çocuklarınıza, torunlarınıza miras bırakmanız mümkün.
 
 
Hazır aldığımız pek çok ürün gibi hazır aldığımız sirkenin içerisinde de sağlığımıza etki edecek katkı maddeleri var. Bu sebeple sizler de sirke nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Slow Food Türkiye / Balkon Bahçeleri konviviyumu lideri Leyla Kabasakal bizlerle birlikte olacak ve doğal sirke yapımını anlatacak.
 
Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.
 
LEYLA KABASAKAL
Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü'nde doktora yapmakta olan Leyla Kabasakal Slow Food Balkon Bahçeleri Konviviyum(topluluk) lideridir. Uzmanlık alanı gıda pazarlaması ve gıda üretim/tüketim zincirleri, endüstriyel ve geleneksel gıdalar olan Kabasakal, master eğitimini ABD'de tamamladıktan sonra yine aynı ülkede uzun yıllar uluslararası gıda pazarlaması alanında çalışmıştır. İstanbul Balkon Bahçeleri'ni 2011 yılında kuran Kabasakal, gıda konusunda çeşitli eğitimler düzenlemekte ve eğitim programlarının hazırlanmasına yardımcı olmakta, aynı zamanda yurt dışında üniversitelerde Gıda Üretimi ve Çevre Sağlığı dersleri vermektedir.