Kaşar Peyniri Atölyesi

İstanbul Permakültür Kolektifi'nin düzenlediği "Kaşar Peyniri Atölyesi" Nejat Pars eğitmenliğinde 15 Kasım 2014, Cumartesi 13:00 - 17:00 arasında halka sanat/ galeri'de!
 
Siz de hazır aldığınız ürünlerdeki katkı maddelerinden rahatsız olanlardan mısınız? Çocuğunuz için elinizden geldiği kadarıyla en doğal olanı araştıranlardan mısınız? O zaman sizi, bizimle birlikte Kendi Kendine Yeterlilik Atölyeleri kapsamında, ''Kaşar Peyniri'' yapmaya davet ediyoruz.
 
 
Atölyemiz aşağıdaki başlıklar altında ilerleyecektir:
 
- Sütün yapısı 
- Süte ısı uygulaması 
- Peynir kültürü 
- Peynir mayası 
- Teleme oluşumu 
- Telemenin kesilmesi 
- Telemenin suyunun çıkarılması 
- Telemenin haşlanması 
- Telemeye şekil verilmesi 
- Tuzlama ve saklama
 
 
Katkı payı 75 TL ile 100 TL arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.
Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.
 
NEJAT PARS
Nejat Pars 1957 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da liseyi İzmir'de okudu. Hava Harp Okulu'ndan 1978 yılında mezun oldu. Daha sonra Hava Kuvvetleri'nin çeşitli kademelerinde savaş pilotluğu yaptı. 1997 yılında Kurmay Yarbay rütbesinden emekli olup aynı yıl Türk Hava Yollarında göreve başladı. 16 yıl kaptanlığın sonunda 2012 yılında kendi isteğiyle ayrıldı. Halen Çorlu'daki çiftliğinde organik yetiştiricilik ve tohum üzerine çalışmakta olan Pars'ın, 13 yıllık amatör çiftçilik deneyimi vardır. Nejat Pars evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir. Emanetçiler Derneği yönetim kurulu başkanıdır