Açık Çağrı: Kayıp Aranıyor!

Yaratıcı bir oyuna hazır mısınız?

halka sanat projesi rezidans sanatçısı Ryan Griffith sizi kurgusal bir bulmacanın parçalarını bir araya getirmeye çağırıyor.

30 Ekim 2015 Cuma, 19:00, halka sanat/ galeri'de!

"İkiz kardeşim İstanbul’da izini kaybettirdi. Adı Yakup, ama etrafta takma bir isimle dolaşıyor, hatta buralıymış gibi yapıyor olabilir. Üst dudağında küçük bir yara izi var, bolca yemeye, içmeye ve dans

 

etmeye eğilimlidir. Olağanüstü, bazen de saçma öyküler anlatır, manasız espriler yapabilir. Sokak satıcılarının, antikacı dükkanların ve kedilerin etrafında olabilir. Onunla tanıştıysanız, Ona benzeyen birini, hatta gölgesini gördüğünüzü düşünürseniz, sesini duyarsanız, parfümünün kokusu burnunuza gelirse, ya da kalabalıkta yanınızdan geçerse şunları yapabilirsiniz:  Fotoğraf çekmek, bir öykü yazmak, bir çizim yapmak, dokunduğu bir nesneyi bulmak, dinlediği bir şarkıyı indirmek, bir şiir yazmak, ya da tercih ettiğiniz herhangi bir yolla bu çağrıya yanıt vermek.

Yanıtınız her neyse 30 Ekim Cuma saat 19.00’da halka sanat/ galeri’ye getirin.  Kardeşime ait bir topluluk mozaiği oluşturalım, bu gizemin ardındaki parçaları beraberce bir araya getirmeye çalışalım. "

Ryan Griffith