Dönüşümlü Kağıt Yapımı ve Heykel Atölyesi

Kağıdı günlük yaşamımızın pek çok alanında kullanıyoruz ve geriye büyük miktarda atık kağıt bırakıyoruz. Oysa yakın çevremizde biriken kağıtlardan bazılarını kolaylıkla geri kazanmak mümkün. Biraz su ve bir parçalayıcı ile kağıt hamuru elde edebiliriz. Elde ettiğimiz kağıt hamuru ile yapılabileceklerin sayısı ise sonsuz. Bu atölye çalışmasında kağıtla neler yapılabileceğini, kağıdın kılıktan kılığa giren hallerini tecrübe edeceğiz. 

Çalışmanın başında kağıdın tarihsel süreç içerisindeki serüvenine ve değişen kullanım olanaklarına göz attıktan sonra uygulama çalışmalarına geçeceğiz. 
Hazırladığımız kağıt hamuru ile el yapımı kağıtlar ama daha çok üç boyutlu çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kil kıvamına getirdiğimiz kağıt hamurunu küçük hayvan ve ya insan figürleri, objeler, kaplar yapmak için kullanacağız. Kağıdın resim, heykel ve seramik çalışmaları için yaratım malzemesi olma özelliğini yaparak-yaşayarak deneyimleyeceğiz. Kağıt severleri kağıdın 3.boyutuyla tanışmaya bekliyoruz.
Getirilecek malzemeler: Kap yapımında kalıp olarak kullanılmak üzere küçük plastik kaplar ve yapılmak istenilen figür ya da objeye bağlı olarak yardımcı ek malzemeler (ör: ip, tel, boncuk, vb…)

Tarih: 18 Şubat 2017
Saat: 11:00 - 15:30
Eğitmen: Lale Çavuldur

Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:24 Kadıköy 34710 Istanbul

Katılımcı sayısı: 10
Katılım ücreti: 120 TL
Kayıt ve bilgi için: directors@halkaartproject.net // 0541 733 4283