Transfer Baskı Atölyesi

Kumaş üzerine denemeler:
Ceyda Oskay'ın yürütücüğünde gerçekleşecek olan bu atölyede katılımcılar, desen tasarımı yaparak kendi tasarımlarını yaratacaklar ve baskı teknikleri arasında çok yaygın olarak kullanılan transfer baskı tekniklerini ve metodlarını öğrenirken, transfer baskı boyası kullanarak istenilen renk ve tuşede baskılarını gerçekleştirecekler.
 
Kağıt üzerine baskıdan suluboya tarzlarını deneyerek ve bu resimleri kumaş üzerine transfer ederek farklı yöntemlerle kumaş boyayacaklar. Bu atölye sonunda ipeksi bir kumaşta, kendi yaptıkları baskı /desen /suluboya transferini elde edecekler ve bu kumaşı sonradan yastık, fular ve farklı tekstil ürünlerinde kullanabilecekler.
 
Tüm malzemeler atölye tarafından temin edilecektir.
 
Atölye tüm seviyedeki kişilere uygundur. Önceden çizim veya resim kabiliyeti gerektirmez.
 
Ceyda Oskay:
Ceyda Oskay Chicago Sanat Enstitusu Okulunda (SAIC), Chicago Universitesinde, İstanbul Moda Akademisi'nde ve Central Saint Martins'de sanat okumuştur. İşlerini Türkiye, Yunanistan, İzlanda, ABD ve Kuveyt'te sergilemiştir. Farklı teknikler ve malzemeler ile iş üretmesine rağmen daha cok tekstil enstalasyon sanatçısıdır. Son yillarda Kuveyt Sadu House'da (geleneksel tekstil dokuma enstitüsünde) sanatçı rezidansı yönetti, tiyatro icin kostüm tasarladı ve halıcılardan doğal boya teknikleri öğrendi.
 
Tarih: 22 Temmuz Cumartesi 2017
Saat: 11:30 - 15:00 
Eğitmen: Ceyda Oskay
 
Katılımcı sayısı: 12
Katılım ücreti: 130 TL
Kayıt ve bilgi için: directors@halkaartproject.net // 0541 733 42 83
*Kontenjan sınırlı olduğundan kayıt yaptırmak zorunludur.
 
Atölye süresi : 3 saat 
Katılımcı sayısı : 12 kişi