Seramik Atölyesi: Çamurdan Öyküler

Ben bir öykünün kahramanı olsam, nasıl bir öykünün nasıl bir kahramanı olurdum? Öyküm hangi ormanda geçerdi? Hangi çölde, hangi okyanusta? Yalnız mı olurdum, yoksa yarim, yaverim, dostum, ailem de olur muydu yanımda? 
Ben bir öykü anlatacak olsam, bana dair, deneyimlerime dair, nasıl başlamak isterdim? Nasıl bitirirdim? 
Ben bu öyküyü toprakla buluşturmak istesem, ne renk kil elime alırdım? Hangi şekilleri yaratırdım? Onları nasıl birbirine bağlardım? 
Ben öykümü seramiğe dönüştürmek istesem neler yaratırdım? 
//
Bu atölyede birlikte bir serüvene çıkıyoruz. Her birimiz biricik öyküsünü anlatırken onu toprakla buluşturuyor olacak. Anlattıkları şekil buluyor, renkleniyor, somutlaşıyor olacak. 
Belki yorucu, çok sıcak, ya da fazlasıyla sakin geçen bir günü, kendi öykülerimizde kaybolup kendimizi çamurda tekrar bularak tamamlıyor olacağız. 
Bir çemberde pek çok öykü pek çok kahraman olacağız. 
 
Mahasti Kia:
1967 Tahran-İran'da sanatçı bir ailede dünyaya geldi. Okul yıllarını İran ve Hindistan'da geçirdikten sonra lisans eğitimimi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi Grafik Tasarım Bölümü'nde, Türkiye'de tamamladı. Uzun yıllar çeşitli reklam ajanslarında veya freelance grafik tasarımcısı olarak çalışmanın yanı sıra Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nde ders verdi.
Bir kaç yıl önce de, şimdi ana çalışma alanlarından biri haline gelen seramik sanatını öğrenmeye başladı. Önce Tophane sonra Kadıköy'de, seramik kursları, sanatsal projeler gerçekleştirdiği Monad Sanat Atölyesini açtı.
Açık Radyo için felsefe, sanat, edebiyat, dil, müzik ve ezoterizmi birleştiren Tabula Rasa ve Aleph programlarını hazırladı ve sundu.
20 yaşındayken meditasyon yoluyla yaşadığı bir uyanışı takiben, daima ruhsallık, gizemcilik, yaratıcılık ve sanat arasında köprü kurmaya çalıştı ve sonunda bir yaşam koçluğu programını tamamlayarak çalışma alanını genişletti. Şu anda Türkiye'de koçluk seansları ve tematik seramik atölyeleri sunmaya devam ediyor.
 
 
Tarih: 11 Kasım Cumartesi 2017
Saat: 12:00 - 14:30 
Eğitmen: Mahasti Kia
 
Katılımcı sayısı: 12
Katılım ücreti: 100 TL
Kayıt ve bilgi için: atolyehalka@gmail.com
*Kontenjan sınırlı olduğundan kayıt yaptırmak zorunludur.
 
halka sanat / galeri: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:24 Kadıköy 34710 Istanbul