Place, I want to be

Emrah Karakurum, Ersin Gök ve Ferit Katipoğlu “Place, I want to be” adını verdikleri grup sergilerinde insanın mekanla olan ilişkisinin niteliğini, koşullarını ve boyutlarını bireysel pratikleri içinde fotoğraf aracılığıyla sorguluyorlar. 
Sanatçı Ece Eldek serginin bağlamını şöyle yorumluyor: İnsanı hayvanlardan ayıran en belirgin özelliklerden biri, faniler içinde ölümsüz olanı olmasıdır herhalde. Evrende doğada sonsuz ve ölümsüzlükle çevriliyken, kendini de ölümsüz kılmak için devamlı üretir. Mekan da onun bu bağlamda geriye bıraktıkları içindedir. Aynı zamanda kendine mahrem olan özel bir yer belirlediği, tüm koşullandırmalarıyla içinde var olduğu; tüm sorumluluklarıyla, gün be gün eksilttiği duygu ve araçlarla içini doldurduğu, içe dönük bir küp.
 
Sergi, 31 Mart - 18 Nisan 2018 tarihleri arasında bağımsız sanat inisiyatifi halka sanat projesi’nin Moda’daki galeri mekanında izleyiciyle buluşuyor.
 
Sergi Açılış: 31 Mart 2018 Cumartesi, 19:00
Sergi Kapanış: 18 Nisan 2018 Çarşamba, 19:00
 
Sergi Ziyaret: Çarşamba- Pazar, 11:00 – 19:00, Diğer günler randevuyla
 
Mekan: halka sanat/galeri
Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sokak No:24 Moda Kadıköy İstanbul
 
Ferit Katipoğlu YTÜ – Sanat Bölümünde Fotoğraf - Video Programı'nda okurken İnci Eviner ve Kutluğ Ataman gibi sanatçıların video projelerinde çalıştı ve post-prodüksiyonunu üstlendi. Bu sırada çeşitli karma sergilere işleriyle katıldı. Fotoğraf, video ve çeşitli medyalar ile üretim yapmaya devam ediyor, aynı zamanda da profesyonel olarak reklam yönetmenliği yapıyor ve ilk uzun metraj filmini hazırlama sürecinde.
 
Ersin Gök, bir çok reklam ve sinema filminin görüntü yönetmenliğini yapmış ve yeni projelerde çalışmaya devam etmektedir. Emrah Karakurum ve Ersin Gök’ün Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde aynı sınıfta yer alması, bireysel üretimlerinin dışında ortak üretimler gerçekleştirmelerine olanak sağladı. Bunlardan biri olan Fotomat E-dergi o dönemin iki dilde yayın yapan bağımsız ilk e-dergi olma özelliğine sahiptir. Sonrasında ise kökleri İzmirde atılmış olan Genç Fotoğraf İnisiyatifini İstanbul-Galata’da, bir grup olarak oluşturdukları GFİ Galeri ile bütünleştirerek fotoğraf üretimindeki genç ve yeni fotoğrafçılara bağımsız alan sağlamışlardır. Bireysel çalışmaları çeşitli festival ve galerilerde sergilenmiştir. İki fotoğrafçıda üretimlerinin yanı sıra sinema ve reklam sektöründe profesyonel hayatına devam etmektedir.