Ne Bana Sen, Ne Sana Ben

TUTMA | HOLD çok yıllı bir kültürel ve küratoryal değişim projesi olan ve iki bağımsız sanat inisiyatifi olan İstanbul’dan halka sanat projesi ile Vancouver’dan ARTS ASSEMBLY tarafından geliştirilen Common Ground | Uyuşma Temeli'nin birinci yıl projesidir. İki yıla yayılan projenin ilk aşamasında ARTS ASSEMBLY İstanbul’da, ikinci aşamasında ise halka sanat projesi Vancouver’da yaşayan yerel sanatçılarla işbirliği yaparak yaklaşık iki hafta süren programlar hazırlamaktadır. Projenin ilk ayağı Ağustos 2018’de İstanbul’da, ikinci ayağı Haziran 2019’da Vancouver’da gerçekleşmektedir. Proje aynı zamanda m-est.org işbirliği ile yapılmaktadır. Common Ground | Uyuşma Temeli İstanbul ve Vancouver’ın coğrafi sınırlarını aşan bir yaygınlıkta dillendirilen ortak sosyal ilgilere odaklanır. Proje, fiziksel alanda varoluş ve prekarite ile kendini ifade etmenin sınırlanışı ve bireysel kimlik olarak iki ayrı bölümden oluşur.
 
TUTMA | HOLD
 
Projenin birinci yılında ARTS ASSEMBLY, İstanbul’da Merve Ünsal ve Lara Ögel’le iki haftaya yayılan bir dizi program hazırlamaktadır. Sanatçılar ilk yılın proje başlığı olan TUTMA | HOLD kapsamında meskun mekan ve yer tutmanın toplum ve kültürel üretimle ilişkisi kavramlarını ele aldıkları bir iş üretmektedirler. "Ne Bana Sen, Ne Sana Ben" başılığını taşayan bu sergi ve bağlantılı okuma grupları halka sanat projesi ev sahipliğinde gerçekleşmektedir.
 
Lara Ögel’in işi yüzeylerin, vücut yüzeylerinin, rüyaları yazdığınız, onları korumak için sakladığınız yüzeylerin şifa haline odaklanmaktadır.
Merve Ünsal’ın işi imgelerin eli kulağında gözden kayboluşlarının bir renk, potansiyel bir hareket olmaları üzerine odaklanmaktadır.
 
 
Sergi Açılışı: 9 Ağustos 2018 Perşembe, 19.00 - 22.00
Sergi Ziyaret: 9 -18 Ağustos, 2018, Sergi Çarşamba’dan Pazar’a 12.00 - 19.00, diğer günler randevu ile ziyaret edilebilir. Randevu için:0541 733 42 83
 
Sanatçı Konuşması: 12 Ağustos 16.00 Pazar
Moderatör: Meichen Waxer
Okuma Grupları: 15 Ağustos 15.00 Çarşamba
*** Pazar ve Çarşamba günleri için lütfen kayıt olun:
atolyehalka@gmail.com
0541 733 42 83
 
Mekan: halka sanat/galeri
Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sokak No:24 Moda Kadıköy İstanbul