Ben Bunu Yerdim: Kurgusal Bir Mutfak Yolculuğu Projesi

halka sanat projesi Rezidans programı Jordan Draper, Freddie Watkins ve Janna Ullrich'in multimedya projesine ev sahipliği yapıyor.
Sanatçılar, bu etkinlikte Londra’dan İstanbul’a gelen bir trende karşılaşmaların ortaya çıkardığı kurgusal ve gerçeküstü bir yemek kitabının görsel ve işitsel ögelerini bizlerle paylaşıyorlar.
 
Proje, Jordan Draper’ın tahmin edilemez kurgusal yemekler üzerine olan “Ben Bunu Yerdim” isimli hikaye anlatma oyunundan yola çıkıyor. Bu oyunlar sanatçılar oyuncuların sadece yemek değil muhteşem ortamlar, hikayeler, derin kişisel deneyimler ve komik karşılaşmalar da yarattığı absürt ve gerçek üstü bir deneyim yaratmanın peşine düşüyorlar.
 
Jordan Draper, Freddie Watkins ve Janna Ullrich geçtiğimiz üç haftanın gerçek üstü yemek programı sunucuları olarak gerçekleştirdikleri tren yolcuğu sırasınca vagonları ve yerel mekanları hikaye anlatımı için birer sahneye dönüştürdüler. Etkinlik bu projenin görsel ve işitsel sunumudur. 
 
26 Ocak Pazar günü saat 14.00'te bize katılın ve bu gezginlerin yerel karşılaşmalarla güçlenen tren yolcuğuna ve süreçte gerçekleştirdikleri projeye tanıklık edin. 
— 
 
Jordan, oyunlara, yaşam tarzına ve mimariye odaklanan göçebe bir modüler tasarımcıdır. Öz ve kültür hakkındaki bakış açılarımızın sürükleyici deneyimler yoluyla nasıl değişebileceğini sorgulamayı amaçlar.
https://www.jordandraper.com/
 
Freddie Watkins Londra merkezli bir sosyal tiyatro uygulayıcısı, oyun tasarımcısı ve aktör. Performatif sanatı kişisel veya toplumsal kimlikleri açıklığa kavuşturmak için kullanır.
https://www.instagram.com/fear_here_and_terror_there/
 
Janna Ullrich, Amsterdam merkezli bir tasarımcıdır, festival enstalasyonları ve oyunların platformlarının tasarımını yapar. Bunun yanında katılımcıların oyun yoluyla yeni sosyal etkileşimlere girmelerini sağlamak için araçlar geliştirmektedir.
http://jannaullrich.de/
 
Etkinlik Tarihi: 26.01.2020 Pazar, saat 14.00
Mekan: Caferağa Mh. Ruşenağa Sk. No:8 Moda Kadıköy
 
Not: İşitsel bölümü değerlendirmek için İngilizce bilgisi gerekmektedir ancak proje dilsel ögelerden ibaret değildir.
 
Etkinliğin sesli kısımlarını dinleyebilmek için lütfen kulaklık ve akıllı telefonlarınızı getirmeyi unutmayın!