Meditasyon Atölyesi: Farkında mısın?

halka sanat projesi, Betül Ülseven ve Emrah Çiftçi’nin birçok disiplinden birleştirdikleri bilgileriyle sizleri daha önce tecrübe etmediğiniz bir meditasyona davet ediyor.
Katılacağınız atölye çalışmasında “farkındalık” olgusu üzerinden kendinize bakmayı keşfedecek ve geliştirdiğimiz uygulaması kolay meditasyon ve anda kalma tekniklerini deneyimleyeceksiniz. 
Bu programda aktaracağımız pratiklerle zihin dünyanıza bir köprü kurmanızı sağlayacak ve ruh/beden dengenizi nasıl oluşturabileceğinize dair yol bulmanızda eşlik edeceğiz.
Harmanladığınız bu karma meditasyon biçimini bazen durulmak, bazen odaklanmak yada yönünüzü bulmak için hayatınızın her alanında kullanabileceksiniz.
 
 
Atölyemizde eğitmenlerimiz; neden meditasyon yapmalıyız, nefes almak neden bu kadar önemli,  meditasyon nasıl yapılır ve  kolayca alışkanlık haline getirilir, teknikleri ve uygulamaları nelerdir, zihnimiz meditasyon esnasında nasıl çalışır, kaygılı anlarımızda meditasyonu nasıl kullanabiliriz gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacaklar.
 
 
Atölye Uygulama Modeli:
*Atölye süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. *Atölyeye gelirken rahat kıyafetlerle katılım önerilir.
*Atölyemiz interaktif ve uygulamalıdır ve meditasyon sırasında destekleyici müzik ve sesler kullanılacaktır
*Nefes çalışması ve meditasyon mat veya minder üzerinde gerçekleşecektir.
*Etkinliğimiz armağan ekonomisi prensibiyle çalışmaktadır. 
 
Atölye kontenjanı: 12
Tarih: 08.02.2020 Cumartesi, saat 14.00
Kontenjanımız sınırlı olduğundan kayıt yaptırmak  gerekmektedir.
Kayıt ve bilgi için: atolyehalka@gmail.com
 
Eğitmenler:
 
Betül Ülseven
Global şirketlerde iletişim ve halkla ilişkiler alanlarında uzun yıllar çalıştı. Profesyonel kariyerine ek olarak pozitif psikoloji, meditasyon ve yoga alanlarında eğitimler aldı. Bunların yanı sıra kuyum zanaatı, illüstratif çizim, sanat tarihi ve antika konularında aldığı uzmanlıklar sonucu antika koleksiyonerliği yapmaktadır. Sosyal beceri yeteneğini insanları iyileştirmeye adayan Betül Ülseven, Emrah Çiftçi ile oluşturdukları farkındalık tasarısına devam etmektedir.
 
Emrah Çiftci
Çevirmenlik, metin yazarlığı, yazılım geliştirme, tasarım alanlarında çalıştı. Dövüş sanatları, yoga, meditasyon gibi alanlarda eğitim alırken, kişisel gelişim, aşkın deneyimler psikolojisi, davranışsal ekonomi üzerine araştırmalar yaptı. Pek çok mistik öğreti ve okullarda deneyimleri olan Emrah Çiftci çalışmalarına Betül Ülseven ile devam etmektedir.
Doğunun içe dönük taraflarını batının dışa dönük değerleriyle birleştirdikleri yeni bir pratik oluşturdular. Kendilerini özgü bu teknik hayatın her alanında kullanılabilmektedir. Ekip olarak nefes ve farkındalık öğelerini birleştirdikleri özgün atölyeler tasarlayıp sunuyorlar ve özel rehberlik hizmeti veriyorlar.