halka sanat projesi destekliyor: Taking Site!

Nisan 2013'te halka sanat projesi, 5533 Istanbul ve D21 sanat alanı Leipzig tarafından gerçekleştirilen "Taking Site!" adlı projeye destek oluyor.

 

halka sanat'ın desteği, projenin başlatıcılarından olan D21'in yürütücüleri Hannah Sieben ve Lena Brüggeman'la proje sanatçılarından Lars Bergmann'a konaklama desteği vermesiyle gerçekleşiyor.

“Taking Site” 21 Nisan - 4 Mayıs 2013 tarihleri arasında 5533 İstanbul'da gerçekleşecek olan bir atölyeyi ve  D21 sanat alanı Leipzig’de gerçekleşcek eşzamanlı bir sergiyi içeriyor. 

Türkiye, Almanya, Çin, ABD ve Rusya’dan sanatçılar ve küratörler 5533’te buluşarak tecrübe ettikleri sorunları ve alanın problematiğini teorik ve pratik açıdan ele alacaklar. Canlı yayın aracılığıyla 2 kentteki sanat alanları birleşecek ve konuşmalarla performanslar 5533 ve D21'de izleyici tarafından deneyimlenebilecek.

Diğer yandan atölye, alana-özgü (site-specific) sanatın potansiyelini araştıracak.

 

Taking Site! halka sanat projesi dışında ,European Cultural Foundation, Kulturstiftung des Freistaates Sachsen ve Kulturamt der Stadt Leipzig tarafından destekleniyor.

Proje hakkında detaylı bilgi için:

http://www.d21-leipzig.de